28. 11. Pohádka

.

• Naše dvoutřídní mateřská škola je od roku 2003 sloučena se Základní školou Černá v Pošumaví, kde je paní ředitelkou Mgr. Věra Daňová. Zřizovatelem je Obecní úřad Černá v Pošumaví.

• Sídlí na okraji obce a je obklopena krásnou zahradou. V objektu se dále nachází školní jídelna, kuchyně a družina, posilovna a v samostatném křídle ordinace lékařů.

• Provoz mateřské školy je od 6:15 do 16:15.

• V naší mateřské škole se neplatí školné, rodiče hradí pouze stravné: dopolední svačina 8,- Kč, odpolední svačina 7,-Kč, oběd 19,-Kč.

• V budově mateřské školy pracují:

• Bc. Hana Kliková – vedoucí učitelka

• Věra Radová – učitelka

• Bc. Jana Melounková – učitelka

• Slávka Brabcová - asistent pedagoga

• Klára Pekárková – školnice

• Věra Pojslová – vedoucí kuchařka

• Petra Boušková – kuchařka

• Pracujeme podle školního vzdělávacího programu „Cestou tam a zase zpět s kamarády poznám svět“. Zaměřujeme se na zdravý životní styl, enviromentální výchovu a návrat k lidovým tradicím.

• Spolupracujeme s rodiči, vítáme jejich iniciativu při pořádání různých akcí.

• Seznamujeme děti s cizím jazykem (NJ) - jsme zapojeni do projektu BIG ATCZ5.

Identifikační údaje:

Název: Základní škola a Mateřská škola Černá v Pošumaví